Hyperdesmo® poliüretan membranlarla ters çatı yalıtım çözümleri

Hyperdesmo® poliüretan membranlarla ters çatı yalıtım çözümleri
Yapının enerji veriminin yükseltilmesi, ısıtma ve soğutma maliyetini düşürür, iç mekân konforunu ve sağlık koşullarını geliştirir, aynı zamanda karbon emisyonunu azaltarak sürdürebilir bir çevre sağlar. Nem ve ısı kayıpları, özellikle yapının hava ve mekaniksel baskılara açık olan çatı bölümünde ısı ve su yalıtımının gerekliliğini ortaya koyar.
Yapının enerji verimini yükselten ve çatıyı koruyan çözümlerden biri, termal ve su yalıtım uygulamasını birleştiren ters çatı yalıtım sistemidir. Komple bir çözüm sunan sistemde, ısı yalıtımı su yalıtımı üzerine uygulanır ve daha iyi sonuç için de polistiren sıkılır. Sistem böylelikle baskılara karşı daha dayanıklı olur, termal verimlilik standardı yükselir, nemin nüfuz etmesi önlenir ve tam bir su yalıtımı sağlanır.
Ters çatı yalıtım sistemi, çevre ve hava etkenlerinin yol açtığı strese karşı her mevsim komple bir koruma sergiler, nemi bertaraf eder, ısı kaybını azaltır.
Yılın herhangi bir zamanında tüm çatı türleri üzerine uygulanabilir, mevcut su yalıtım membranını söz konusu streslerden koruyarak performans süresini uzatır. Ayrıca, en üst kalite ürünlerle yapılmış çatıların yüzeyinde trafiğe olanak verir.
ALCHIMICA, gelişmiş HYPERDESMO® poliüretan membranları ile garantili ters çatı yalıtımı sistemleri üzerine farklı metotlar sunmaktadır.