Toprak Altı Dış Su Yalıtımı

Toprak altı su yalıtımı inşaat projelerinde yapılması gereken ilk adımdır. İstikrarsız statik kuvvetler, su girişi, agresif kimyasallar, gazın nüfuz etmesi, dış mekanik baskılar ve ısı farklılıkları gibi tehditlerin en başından ele alınması ve üstesinden gelinmesi kritik önem taşır. Özellikle oteller, rezidanslar, otoparklar gibi geniş yapı komplekslerinde ve binalarda yeraltı alanlarına günümüzde çok daha fazla ihtiyaç duyulması, aynı şekilde daha etkin su yalıtım sistemlerinin ve korumanın gereğini de ortaya koymaktadır.

Alchimica’nın toprak altı dış yüzeylerine yönelik geliştirdiği yüksek performanslı su yalıtım sistemlerimiz beton için mükemmel bir koruma sağlamaktadır. İdeal çözümler sunan bu sistemler, ileri poliüretan teknolojimizle başarılı bir şekilde kombine edilen bitümle zenginleştirilmiş poliüretan esaslı likit membranlara dayalı HYPERDESMO®-PB serisidir.

Derz dolgu malzemesi olarak da kullanılabilen PB serisindeki su yalıtım membranlarımız üstün nem bariyeri işlevi, kendi kendini onarma yeteneği, bitki kökü dayanıklılığı, yüksek uzama (>%2000) performansı, mükemmel çatlak köprüleme kapasitesi ve kimyasal direnciyle istisnai özellikler sergilemektedir.

Dayanıklılık, koruma ve uzun servis ömrü kanıtlanmış olan sertifikalı ürünlerimiz toprak altı oto parklar, tüneller, temeller, podyumlar ve istinat duvarları gibi alanlarda başarıyla uygulanmaktadır.