Kaplama sistemi

Yüzme havuzlarının su yalıtımında performansın en yüksek düzeyde olabilmesi için güçlü yapışmanın yanı sıra, sistemin havuz kimyasallarına, UV’ ye, pozitif ve negatif hidrostatik baskılara karşı da direnç göstermesi gerekmektedir.

Karo döşeme yerine yapılan özel niteliklere sahip epoksi kaplama uygulaması ise, yüzme havuzlarında alternatif, aynı zamanda ekonomik olan bir su yalıtım sistemidir.

Ancak bu sistemin etkin ve başarılı olabilmesi için farklı teknik gereksinimler söz konusudur. Çatlak oluşmaması için elastik olmalı, suya, kimyasallara ve hava koşullarına karşı da çok yüksek düzeyde direnç sergilemelidir.

Ayrıca, su yalıtımı için kullanılacak çimento esaslı su yalıtım harçları, epoksi kaplamanın uygulaması için uygun bir yüzey yaratacak şekilde havuz yapılarına mükemmel düzeyde yapışmalı ve dayanıklılığı uzun ömürlü olmalıdır.

Alchimica’nın geliştirdiği HYGROSMART-IMPER-C-2K-FLEX ve EPOXY RESIN 51-POOL ürünlerine dayalı yüzme havuzu sistemi bu kapsamda komple bir çözüm sunarak su geçirmezlik özelliği ve dayanıklılığı ile çimento esaslı alt katmanı bir bütün olarak korur ve su sızıntılarına izin vermez.