Menzel, yapı kimyasalları sektöründe ilkelerini her zaman önde tutarak yenilikçiliğin, güvenirliliğin ve sürekliliğin temsilcisi olmuş Alchimica’ nın Türkiye’deki ortak kuruluşudur. 

İleri teknolojideki yeni jenerasyon yapı kimyasallarının Türkiye’deki öncüsü olan firmamız, Alchimica’ nın kapsamlı Ar-Ge çalışmaları ve yatırımlarıyla dayanıklılık, uzun kullanım ömrü, uygulama kolaylığı ve kalite açısından inşaat ve sanayi sektöründe en ideal çözümleri sunmaktadır.

35 yıldan bu yana sektöre yönelik yapı kimyasallarının araştırma ve geliştirmesini üstlenen Alchimica, bir ve iki bileşenli poliüretan su yalıtım sistemleri üzerine uzmanlaşmış ve her tip yüzeyin korunması ve yalıtılması için çok geniş yelpazede ürünler geliştirmiştir.

Kalite sistemi ISO 9001 ve Çevre Yönetim Sistemi ISO 14001 onaylı ürünlerimizin yüksek performansları, teknik uygunluk standartları doğrultusunda Avrupa Birliği ve İngiltere tarafından tescil edilmiş bulunmaktadır. Özellikle, ürün yelpazesinde öne çıkan markalardan poliüretan esaslı HYPERDESMO likit su yalıtım membranı, 25 yıllık kullanım ömrü ile aldığı CE (EOTA Onaylı) ve BBA sertifikaları ile alanında dünya çapında kabul görmüş önde gelen bir malzemedir.

İnsan ve çevre sağlığına uygun malzemeler üretmeyi de ilke edinmiş olan Alchimica’nın özellikle “Yeşil Ürünler” kategorisindeki su bazlı, solventsiz AQUASMART serisi, öncü nitelikteki özellikleri ve avantajlarıyla, yine alanında ilklere imza atan sistemlerimiz arasındadır.

Üretim zincirinde, yalıtım amaçlı likit membranların haricinde, yine poliüretan esaslı HYPERSEAL marka derz ve dilatasyon dolgu yalıtım macunları ve bunun yanında astarlar, kürlendiriciler, son kat koruyucular ve endüstriyel püskürtme kaplamalar gibi farklı işlev ve koşullara yönelik çok yönlü sistem seçenekleri yer almaktadır.

Bu sistemler, endüstriyel zeminler, havaalanı pistleri, metro, aç-kapa tüneller, otoyollar, köprü, enerki santralleri, soğuk hava depoları, içme suyu tankları, pis su ve kimyasal arıtma sistemleri, temel duvarları, çatı ve yeşil teras çatılar, yüzme havuzları ve tarihi binalar gibi çok geniş kapsamda uygulamalara olanak vermektedir.